17.01.2023
Jak często serwisować hamulce?

Samochody, w tym ciężarowe są wyposażone w układ hamulcowy, którego prawidłowe działanie gwarantuje bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i uczestników ruchu drogowego. Niesprawne hamulce mogą powodować utratę panowania nad autem, doprowadzając do kolizji bądź wypadku. Dowiedz się, jak często je serwisować oraz kiedy dlaczego zdecydować się na renowację.

Zobacz więcej
25.08.2022
Co wchodzi w skład napraw układu hamulcowego?

Układ hamulcowy jest prawdopodobnie najważniejszym elementem każdego pojazdu, którego nawet drobne usterki narażają kierowców na poważne niebezpieczeństwo. Dlatego nigdy nie można zwlekać z naprawą jakichkolwiek awarii tego układu. Co dokładnie obejmuje naprawa hamulców w profesjonalnym serwisie? Czy można wykonać tę czynność na własną rękę?

Zobacz więcej
08.04.2022
Jakie mogą być objawy awarii układu kierowniczego?

Sprawność najważniejszych układów w pojazdach jest niezwykle ważna dla zachowania bezpieczeństwa na drodze oraz komfortu jazdy. Jednym z istotniejszych jest bez wątpienia układ kierowniczy, który odpowiada za przekazywanie ruchu obrotowego koła kierownicy na zwrotnice, aby umożliwić skręcanie kół kierowanych. Zauważając jakiekolwiek niepokojące symptomy związane z jego funkcjonowaniem, trzeba jak najszybciej udać się do serwisu. Czym… Read more »

Zobacz więcej
16.10.2021
Co należy wiedzieć o regeneracji zacisków hamulcowych?

Jednym z ważniejszych elementów wpływających nie tylko na sprawność pojazdu, ale również na bezpieczeństwo na drodze jest układ hamulcowy. Kierowcy po zauważeniu jakichkolwiek niepokojących sygnałów powinni udać się do serwisu samochodowego, aby zweryfikować problem i naprawić pojazd. Jednym z elementów, który wymaga regularnej kontroli, są zaciski hamulcowe. Czasami zdarza się tak, że należy poddać je… Read more »

Zobacz więcej
28.05.2021
Czym się kierować przy wyborze zacisków hamulcowych do autobusów? 

Sprawność zacisków hamulcowych ma ogromne znaczenie dla poprawnego działania układu hamulcowego w pojeździe. Zaciski są przymocowane do zwrotnicy koła, a w nim znajdują się klocki hamulcowe. Zadaniem zacisku hamulcowego jest dociskanie klocków do tarczy. Dzięki temu po zetknięciu tarczy i klocków powstaje tarcie, które pozwala na bezpieczne hamowanie pojazdu. Zaciski hamulcowe są niezbędne między innymi… Read more »

Zobacz więcej
20.05.2021
Jak wymienić zaciski hamulcowe w samochodach ciężarowych? 

Jednym z ważniejszych elementów w każdym układzie hamulcowym są zaciski hamulcowe. Odpowiadają za bezpieczną pracę klocków hamulcowych, ponieważ wytwarzana jest w nich energia wykorzystywana do wysunięcia tłoczka i dopchnięcia klocków po obu stronach tarczy. Dzięki sile tarcia wytwarzanej przez zaciski dociskające klocki pojazd może się zatrzymać. Zaciski znajdują zastosowanie między innymi w samochodach ciężarowych. Ich… Read more »

Zobacz więcej